Liga majstrov: Šláger Arsenal - AC Miláno bez gólov

Hviezdy barcelonskej ofenzívy Ronaldinho a Henry po Francúzovom góle do siete Celticu. (Autor: AFP)
TASR|20. feb 2008 o 22:41

Bratislava 20. februára (TASR) - Obhajca trofeje futbalovej Ligy majstrov taliansky AC Miláno uhral v stredajšom prvom zápase osemfinále LM na trávniku ...

Bratislava 20. februára (TASR) - Obhajca trofeje futbalovej Ligy majstrov taliansky AC Miláno uhral v stredajšom prvom zápase osemfinále LM na trávniku Arsenalu Londýn bezgólovú remízu a v domácej odvete bude mať dobrú šancu stať sa vôbec prvým tímom z Apeninského polostrova v histórii, ktorému by sa podarilo cez Arsenal v pohárovej Európe postúpiť.

Pre Arsenal, ktorí v minulosti "rossoneri" vyradil v kontinentálnej súťaži už štyrikrát, sa domáce stretnutie začalo poriadne smoliarsky a už v 6. min musel pre zranenie striedať pilier domácej obrany Touré. Delostrelci sa aj napriek tomu snažili pred vlastnými divákmi rehabilitovať po debakli v FA Cupe s ManU a zatlačiť Milánčanov, z územnej prevahy ale výraznejšie šance nevydolovali, aj keď boli strelecky podstatne aktívnejší. Taliansky klub v záverečnej pätnásťminútovke už pozorne kontroloval bezgólový stav, aj keď v samotnom závere domáci Adebayor trafil vo vyloženej šanci iba brvno.

Súboj dvoch nováčikov vyraďovacej fázy LM v Istanbule priniesol podstatne viac vzruchu a aj gólov. O prvé tri sa postarali domáci hráči Fenerbahce, aj keď Edu skóroval do vlastnej siete. Sevilčania síce vyrovnali na 2:2 v 66. min, no rozhodujúci gól vsietil v 87. min lavičkový žolík Sentürk.

FC Barcelona nabrala v Glasgowe jasný kurz smerom k štvrťfinále a vo vypredanom Celtic Parku Katalánci zvíťazili 3:2. Domácim sa vydaril úvod stretnutia a v 16. minúte otvoril hlavou skóre Vennegoor Hesselink. O dve minúty však už bolo zásluhou Argentínčana Lionela Messiho 1:1. "Barca" bola lepším tímom, no Glasgow efektívnejším. Aj jeho druhá akcia skončila gólom, Robson v 38. minúte skóroval opäť hlavou a "zeleno-bieli" viedli 2:1. Po prestávke však v 52. minúte zužitkoval Thierry Henry prihrávku Ronaldinha a v 79. minúte to bol opäť Messi, kto zabezpečil Barcelone svojím šiestym presným zásahom v súťaži víťazstvo 3:2.

Duel medzi francúzskym majstrom Olympique Lyon a anglickým šampiónom Manchestrom United ponúkol rýchly futbal, no prvý gól padol až po prestávke. V 54. minúte dostal domácich do vedenia strelou z hranice pokutového územia Benzema. Oslava stého stretnutia v prestížnej súťaži nakoniec neskončila pre ikonu "červených diablov" Giggsa fiaskom. Od prehry zachránil Manchester Argentínčan Tévez, ktorý v 87. minúte vyrovnal na 1:1.