Corgoň liga: Artmedia porazila Slovan 2:1

Autor oboch domácich gólov Juraj Halenár.
Autor oboch domácich gólov Juraj Halenár. (Autor: SITA)
SITA|20. apr 2008 o 12:41

V bratislavskom derby si za Starým mostom poradila Artmedia Petržalka so Slovanom 2:1. Hrdinom stretnutia sa stal Halenár, ktorý dal oba góly domácich.

BRATISLAVA 20. apríla (SITA) - V kvalitnom derby zápase sa zásluhou dvoch presných zásahov Juraja Halenára tešili z víťazstva domáci futbalisti. Zverenci Vladimíra Weissa tak zostávajú na čele priebežného poradia.

Dobrý futbal, Halenár zabezpečil 3 body

Takmer zaplnené tribúny petržalského štadióna videli bojovný, rýchly a na slovenské pomery kvalitný futbal. Prvú vážnejšiu šancu mal v 6. min po centri Kozáka z pravej strany Halenár, ale jeho pokus skončil u brankára Muchu.

V úvode druhej desaťminútovky bol v pernamencii domáci gólman Kamenár. Serrano sa po rohu dostal k lopte a jeho strelu z 20 m pod brvno vyrazil. Následne Kamenár zneškodnil aj Černákov pokus. V 18. min prišla štandardka Artmedie, Halenárov pokus nikto nezachytil a skončil v sieti - 1:0.

Na druhej strane bol neúspešný Masaryk, po rohu mohol skórovať aj Černák, ale slovanisti boli neúspešní. V 36. min potiahol Masaryk loptu cez celé ihrisko, no namiesto prihrávky sa snažil preniknúť sám pred brankára Artmedie, no nepochodil. Na opačnej strane sa po protiútoku pred brankárom Muchom ocitol Halenár a bez problémov zakončil k pravej žŕdke - 2:0.

V závere polčasu prihrával Piroška Guédému, no jeho pokus skončil mimo svätyne. Zvýšiť vedenie domácich mohol aj Obžera, no Hanek jeho pokus zlikvidoval. Do druhého polčasu nastúpil Slovan s jasným cieľom - vyrovnať skóre. Namiesto Breznaníka prišiel na ihrisko Sedlák a za päť minút mal dve príležitosti.

S obidvoma si Kamenár poradil. Na druhej strane bol blízko k hetriku Halenár, mieril však tesne nad. Slovan povzbudzovaný početnou skupinou fanúšikov sa usadil pred bránkou Artmedie, ale prekonať Kamenára sa nepodarilo Černákovi, Dobrotkovi a ani Slovákovi. Druhý polčas bol prakticky súbojom belasých so zamurovanou obranou Artmedie. Čestný úspech hostí napokon prišiel, hoci kuriózne. Slovákov pokus si v 83. min vrazil do vlastnej bránky Burák.

Corgoň liga - 26. kolo:

Artmedia Petržalka - Slovan Bratislava 2:1 (2:0)

Góly: 18. a 37. Halenár - 83. Slovák, ŽK: 35. Pavol Farkaš, 40. Guédé - 17. Dobrotka, rozhodovali: Havrilla - T. Somoláni, Mókoš, 7800 divákov

Artmedia: Kamenár - Čišovský, Saláta, Dosoudil, Urbánek (17. Pavol Farkaš) - Guédé - Piroška, Czinege (80. Burák), J. Kozák ml., Obžera (76. Oravec) - Halenár

Slovan: J. Mucha st. - Kosmeľ, Dobrotka, Hanek, Janek (82. Struhár) - Silvestr (55. Meszároš), Černák, Serrano, Breznaník (46. P. Sedlák) - Masaryk, Slovák

Vladimír Weiss (tréner Artmedie): "Diváci videli výborné derby s dobrou kulisou. V kvalitnom zápase sme dominovali v prvom polčase, v druhom si Slovan vytvoril tlak, ale my sme si náskok ustrážili. Hráči siahli na dno svojich síl, predviedli krásne kombinácie. Ja som rád najmä preto, že sme si ustrážili náskok na čele tabuľky."

Ladislav Pecko (tréner Slovana): "Opäť sme prispeli výkonom k peknému nedeľňajšiemu predpoludniu. Ani do prestávky sme nehrali zle, spravili sme len jednu chybu. V druhom polčase sme hrali najmä na súperovej časti ihriska. Škoda, že sa nám nepodarilo skórovať skôr."

8. Ľubomír Bernáth (Trnava) - 8 gólov

9. Marek Bakoš (Ružomberok), Ján Kozák ml. (Artmedia Petržalka), Róbert Jež (Žilina) - 7 gólov

12. Andrej Porázik, (Žilina), Marián Čišovský, Branislav Fodrek (obaja Artmedia), Marián Tomčák (Trnava), Jakub Sylvestr (Slovan), Róbert Semeník (Banská Bystrica 3/Nitra 3) - 6 gólov

18. Admir Vladavič (Žilina), Andrej Hesek (Nitra), Ľubomír Meszároš (Slovan), Tomáš Oravec (Artmedia), Kornel Saláta (Banská Bystrica 4/Artmedia 1), Vladimír Kožuch, Miroslav Barčík (obaja Trnava), Michal Filo ml. (Dubnica 3/Banská Bystrica 2), Štefan Zošák, Juraj Kucka (obaja Ružomberok) - 5 gólov

28. Juraj Piroška, Branislav Obžera, Karim Guédé (všetci Artmedia), Borivoje Filipovič (Trnava), Ján Štajer (Nitra), Peter Černák (Zlaté Moravce), Michal Ďuriš (Banská Bystrica), Marek Ujlaky (Senec 3/Zlaté Moravce 1), Marek Kuzma (Dubnica), Samuel Slovák (Slovan) - 4 góly

38. Martin Ďurica (Artmedia), Peter Ďuriš, Peter Doležaj, Martin Hruška (všetci Trnava), Juraj Križko, Filip Hlohovský (obaja Trenčín), Pavol Piatka, Pavol Jurčo (obaja Košice), Ján Zápotoka, Peter Kiška, (obaja Dubnica), Tomáš Kozár, Juraj Kuráň (obaja Senec), Michal Hanek, Aziz Ibragimov (obaja Slovan), Roland Števko, Milomir Sivčevič, Pavol Pilár (všetci Ružomberok), Jan Gruber (Nitra), Pavel Devátý (Žilina), Tomáš Hučko (Banská Bystrica) - 3 góly

58. Martin Doubek, Csaba Horváth, Milan Mičenec, Jaroslav Kamenský, Boris Godál, David Depetris (všetci Trenčín), Matej Siva, Vladimír Kukoľ, Jiří Novotný, Ján Maslo (všetci Ružomberok), Pavol Sedlák, Otto Szabó, Pavol Masaryk, Martin Dobrotka (všetci Slovan), Kosťa Bjedov, Jozef Majoroš ml. (obaja Košice), Marek Seman, Ondrej Debnár, David Kotrys (všetci Banská Bystrica), Attila Pinte, Botelho Gaucho (obaja Senec), Tomáš Bruško (Dubnica), Ján Hözl, Miroslav Tóth, Ján Juska, Roman Greguška (všetci Zlaté Moravce), Michal Farkaš, Martin Bača (obaja Nitra), Martin Minarčík (Trenčín 1/Zlaté Moravce 1) - 2 góly

87. Adam Nemec (Žilina), Adrián Čeman, Peter Grajciar, Karol Karlík, Michal Jakubjak, Michal Áč, Ondrej Čurgali, Tomáš Janíček, Miloš Šimončič, Martin Babic, Pavel Vrána (všetci Nitra), Pavol Ďurica, Zbyněk Pospěch, Cleber Nascimento (všetci Artmedia), Miroslav Božok, Roman Balaško, Peter Maslo, Daniel Jurč, Tomáš Ďubek (všetci Ružomberok), Peter Struhár, Tomáš Mojský, Martin Švestka (všetci Slovan), Tomáš Zápotoka (Dubnica), Marcel Palic, Milan Vukovič, Ladislav Tomaček, Radovan Kulík, Vratislav Gajdoš, Peter Šulek, Stanislav Velický (všetci Banská Bystrica), Pavol Kopačka, Kamil Kopúnek, Rastislav Michalík, Vladimír Pončák, Lukáš Vaculík (všetci Trnava), Pavol Majerník, Peter Bašista, Róbert Cicman, Roman Šimko, Dávid Škutka (všetci Košice), Jiří Klabal, Peter Farkaš, Miloš Gibala, Peter Kuračka, Maroš Choma (všetci Zlaté Moravce), Branislav Jašurek, Thijs Sluijter (obaja Trenčín), Milan Lukáč, Matej Kováč, Ivan Pecha, Ján Najman, Ján Papaj, Tomáš Medveď (všetci Senec) - 1 gól