Liga majstrov: Petržalka vyhrala na Malte 2:0

Artmedia zvládla úvodný duel kvalifikácie o postup do prestížnej Ligy majstrov.
Artmedia zvládla úvodný duel kvalifikácie o postup do prestížnej Ligy majstrov. (Autor: tasr)
TASR|15. júl 2008 o 21:53

Futbalisti Artmedie Petržalka úspešne vstúpili do 1. predkola Ligy majstrov, keď si poradili s FC Valetta na jeho trávniku 2:0. O oba góly sa postaral Čišovský.

Valetta 15. júla (TASR) - Futbalisti Artmedie Petržalka zvíťazili v úvodnom zápase 1. predkola Ligy majstrov nad maltským šampiónom FC Valetta 2:0 na jeho štadióne Ta'Qali.

Oba góly zverencov trénera Vladimíra Weissa zaznamenal po prestávke obranca Marián Čišovský, ktorý sa presadil po rohoch Jána Kozáka.

((video))

Pred odvetou sľubný 2-gólový náskok

Slovenský šampión víťazstvom na pôde súpera urobil dôležitý krok k postupu do 2. predkola. Odveta s maltským šampiónom je na programe v stredu 23. júla o 20.15 na štadióne NTC v Senci. Víťaz sa stretne s postupujúcim zo súboja Tampere United - Budučnost Podgorica, v prvom súboji zvíťazil fínsky tím na vlastnom ihrisku 2:1.

Valetta zo začiatku aktívnejšia

Domáci začali bez rešpektu a v úvode len sporadicky požičali loptu na kopačky hráčov Artmedie, ktorí pôsobili ospalým dojmom. Pred trojtisícovou kulisou hrozili najmä dlhými nakopávanými loptami, ak však aj lopta putovala medzi tri žrde, Kamenár spoľahlivo strážil čisté konto slovenského majstra.

V 10. minúte zneškodnil Piroskov nájazd domáci gólman Hugg a v 24. minúte vychytal v podobnej situácii Pospěcha. Artmedia spálila aj tretiu dobrú príležitosť na otvorenie skóre, keď Pospěchov lob minul konštrukciu brány.

Brankár Artmedie sa vyznamenal v 40. minúte, keď reflexívne zlikvidoval vôbec najväčšiu šancu prvého polčasu po dorážke smerujúcej do siete. Artmedia chcela prekvapiť súpera prepracovanými brejkovými kontrami a aj bez zranených opôr Guédého, Halenára a Obžeru sa jej to mohlo viackrát podariť.

Čišovského štyri minúty

Hneď v úvodných sekundách druhého dejstva poslal Pedro do šance Kozáka, no Hugg proti špílmachrovi hostí vybehol a bol pri lopte skôr. Herná prevaha a skúsenosti Artmedie nakoniec slávili úspech, keď v 75. minúte po rohu Kozáka otvoril skóre Čišovský - 0:1.

Situácia pred prvým gólom sa ako cez kopirák zopakovala o štyri minúty neskôr. Úlohy asistenta sa ďalším dobre zakrúteným rohovým kopom zhostil Kozák a autor prvého gólu Čišovský zvýšil na 2:0. V závere si už Artmedia víťazstvo ustrážila, kontrolovala hru a Valettu ani do náznaku šance nepustila.

1. predkolo Ligy majstrov - 1. zápas:

FC Valetta - Artmedia Petržalka 0:2 (0:0)

Góly: 75., 79. Čišovský. Rozhodcovia: Zografos - Bersis, Efthimiadis (všetci Gr.), ŽK Artmedie: Pospěch, Dosoudil, 3000 divákov.

Zostava a striedania Artmedie: Kamenár - Čišovský, Saláta, Dosoudil, Szabó - Ďurica, Kozák, Pedro, Fodrek (84. Mráz), Piroska (48. Cleber) - Pospěch

Petr Kašpar, generálny manažér Artmedie: "V prvom polčase si naši hráči zvykali na extrémne teplo a rozbiehali sa len pomaly. V druhom už sme mali herne navrch, čo dokumentoval aj počet šancí a dva góly Čišovského. Tie padli ako cez kopirák po výborne zahratých rohoch Kozáka. Potvrdili sme, že máme skúsené mužstvo a na 99 percent sme vykročili za postupom do ďalšieho predkola. Čišovský dal dva góly a bol mužom zápasu, no pochvalu si zaslúži celé mužstvo, že to v naozaj náročných podmienkach odmakalo."

Michal Hipp (asistent trénera Artmedie): "Hralo sa v úmornej horúčave, keď sme začínali, bolo ešte 27°C. V úvode mali šancu domáci po signále zo štandardky, ale potom sme prevzali iniciatívu a len Pospěch sám mal v prvom polčase tri gólové šance. Ďalej tam bola hlavička Salátu a aj dobrá strela Ďuricu. V druhom polčase sme opäť aktívne vstúpili do diania a o všetkom rozhodli dva podobné góly Čišovského, prvý hlavou a druhý plecom po Kozákových rohoch. V závere sme už potom kontrolovali vývoj. Išli sme na Maltu s tým, že si chceme vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou a to sa nám aj podarilo."

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liga majstrov: Petržalka vyhrala na Malte 2:0