Slovenská devätnástka prehrala s nórskymi rovesníkmi

SITA|4. mar 2010 o 14:38

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov prehrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí s rovesníkmi z Nórska na ihrisku Národného tréningového centra SFZ v Senci 1:2.

SENEC. Vstup do zápasu lepšie vyšiel mladým Slovákom, ktorí sa v 16. min po rohovom kope ujali vedenia gólom Zoltána Ágha. Hostia zo severu Európy ešte do prestávky vyrovnali. V druhom polčase zápas naďalej pokračoval vo vysokom tempe, obe mužstvá si vypracovali niekoľko možností, no rozhodnutie priniesol až gól v 81. min, ktorý Nóri dosiahli z prísne nariadeného pokutového kopu za nastrelenú ruku. Domáci hráči na tento gól už pre krátkosť času nedokázali zareagovať, z víťazstva 2:1 sa teda tešili Nóri.

Slovenská "devätnástka" tohtotýždňovým dvojzápasom s Nórmi (v pondelok sa ich prvý vzájomný duel skončil remízou 1:1, pozn.) začala svoju prípravu na II. fázu kvalifikácie (tzv. elite) o postup na ME 2010 hráčov tejto vekovej kategórie vo Francúzsku. Zverenci hlavného trénera Pavla Peráčka sa v súbojoch o jedinú miestenku stretnú v kvalifikačnej skupine v máji s výbermi Holandska, Nemecka a Poľska.

Výsledok - štvrtok

Slovensko "19" - Nórsko "19" 1:2 (1:1)

Gól SR "19": 16. Zoltán Ágh, rozhodoval Roman Matúš (SR), 250 divákov - hralo sa na ihrisku NTC SFZ v Senci