V talianskom súboji Slovákov rozhodol gól Hamšíka

Marek Hamšík strieľa víťazný gól Neapola
Marek Hamšík strieľa víťazný gól Neapola (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál, TASR|30. apr 2011 o 20:19

Slovenský reprezentant Marek Hamšík rozhodol jediným gólom o víťazstve SSC Neapol nad FC Janov 1:0. V drese Janova hral celý zápas i ďalší Slovák Juraj Kucka. Neapol je v talianskej Serii A na treťom mieste.

BRATISLAVA. Patril k najaktívnejším na ihrisku a dal jediný gól zápasu. Marek Hamšík rozhodol gólom v 83. minúte o víťazstve Neapola nad FC Janov 1:0.

Slovenský reprezentant si perfektne spracoval hruďou Lavezziho prihrávku a krížnou strelou prestrelil brankára. Hamšík dal v talianskej Serii A v tejto sezóne už svoj jedenásty gól. V talianskej lige patrí v súčte gólov a prihrávok medzi najlepšiu päticu hráčov.

Jeho Neapol je štyri kolá pred záverom súťaže v tabuľke tretí. Na prvé AC Miláno, ktoré má ešte zápas k dobru stráca šesť bodov. Druhý Inter Miláno je pred Neapolom o bod.

V drese Janova nastúpil i ďalší Slovák Juraj Kucka (prvýkrát po zranení hral v základnej zostave), ktorý podal tiež veľmi solídny výkon. Vybojoval množstvo lôpt, bol silný v súbojoch. A v prvom polčase sa prezentoval veľmi dobrou strelou z diaľky, ktorá iba tesne minula bránku.

Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stretnutí na ihrisku nováčika z Ceseny 2:1. Úradujúci taliansky šampión prehrával od 56. min, keď skóre otvoril Chorvát Igor Budan, no v nadstavenom čase sa podarilo dvakrát skórovať talianskemu útočníkovi Giampaolovi Pazzinimu.

"Nerazzurri" si týmto víťazstvom zachovali šancu na majstrovský titul, na vedúce AC Miláno majú 5-bodové manko, zverenci Massimiliana Allegriho však majú zápas k dobru.

34. kolo talianskej Serie A

SSC Neapol - FC Janov 1:0 (0:0)

Gól: 83. HAMŠÍK

Marek Hamšík (Neapol) hral do 86. min a v 83. min strelil rozhodujúci gól, Juraj Kucka (Janov) odohral celý zápas

Cesena - Inter Miláno 1:2 (0:0)

Góly: 56. Budan - 90.+ a 90.+ Pazzini