Chelsea prišla o Drogbu, Škrtel vsietil víťazný gól

Martin Škrtel (vpravo)
Martin Škrtel (vpravo) (Autor: TASR)
TASR|27. aug 2011 o 20:52

Víťazstvo Chelsea nad nováčikom Norwich City 3:1 zatienilo zranenie hlavy útočníka "blues" Didiera Drogbu.

BIRMINGHAM. Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel dal víťazný gól v sobotňajšom zápase 3. kola anglickej ligy, v ktorom FC Liverpool zdolal tím Bolton Wanderers 3:1.

Dôrazný stopér prišiel na ihrisko po polhodine hry, keď vystriedal menovca Martina Kellyho, aby v 52. minúte skóroval hlavou po rohovom kope Charlie Adama. Pre Škrtela to je štvrtý presný zásah v 96 odohratých dueloch v ostrovnej Premiership.

Futbalisti Wolverhampton Wanderers pokračujú vo vydarenom vstupe do novej sezóny, keď v sobotňajšom zápase 3. kola Premiership remizovali na ihrisku Aston Villa 0:0. Vlci, ktorí sa v minulom ročníku tesne vyhli zostupu z najvyššej anglickej súťaži, majú na konte sedem bodov po dvoch výhrach a jednej remíze.

Víťazstvo FC Chelsea nad nováčikom Norwich City 3:1 zatienilo zranenie hlavy útočníka "blues" Didiera Drogbu po zrážke s brankárom hostí Johnom Ruddym. Reprezentant Pobrežia Slonoviny, ktorý nastúpil v základnej zostave v útoku spolu s Fernandom Torresom, po súboji spadol na zem a chvíľu bol v bezvedomí. Po príchode lekára však začal hýbať rukami a potom ho odniesli na nosidlách. Rozhodca prerušil zápas na Stamford Bridge na 11 minút.

"Didier bol v bezvedomí, ale sú už príznaky jeho postupného zotavovania sa. Lekári odviedli skvelú prácu, ale musí ísť na podrobné vyšetrenia," povedal po zápase tréner Chelsea Andre Villas Boas.

Ján Mucha z lavičky náhradníkov sledoval prvé víťazstvo FC Evertonu v novej sezóne. O to sa postaral na ihrisku Blackburnu Rovers (0:1) v druhej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Mikel Arteta. Hrdinom duelu však bol brankár hostí Tim Howard, ktorý zneškodnil hneď dva pokutové kopy domácich.

Foto- AP

FOTO - AP

Sumáre - 3. kolo Premier League:

Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 0:0

30.776 divákov

Athletic Wigan - Queen's Park Rangers 2:0 (1:0)

Góly: 41. a 66. Di Santo. 17.225 divákov

Chelsea - Norwich City 3:1 (1:0)

Góly: 6. Bosingwa, 82. (z pok. kopu) Lampard, 90.+11 Mata - 63. Holt. ČK: 81. Ruddy. 41.765 divákov

Swansea City - AFC Sunderland 0:0