Slovan prehral v Salzburgu hladko 0:3

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|29. sep 2011 o 21:05

Druhé vystúpenie bratislavského tímu v skupinovej fáze Európskej ligy 2011/12 body neprinieslo. Domáci Red Bull rozhodol o svojom víťazstve v II. polčase.

Prečítajte si
  • Red Bull - Slovan 3:0 - viac
  • Arhletic Club - PSG 2:0 - viac

SALZBURG. Slovenský majster pricestoval do Rakúska s ambíciou bodovať, rakúsky tím však zvládol obzvlášť druhú štyridstaťpäťminútovku omnoho lepšie a teší sa z prvých troch bodov.

Zverenci trénera Vladimíra Weissa st. v prvom polčase bez väčších problémov odolali domácemu mužsvu a sami si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí. Už v prvej päťminútovke trafil Milinkovič brvno, no ešte predtým Hroššo zachránil pri šanci Jantschera.

Skóre duelu otvoril v 60. min hlavou Leonardo, keď predtým spravila chybu obrana Slovana. Leonardo mal prsty aj v druhom presnom zásahu svojho tímu, keď vysunul Zarateho, ten obišiel Hrošša a do opustenej bránky upravil na 2:0. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase slovenský stredopoliar Dušan Švento.

Slovanu v európskej pohárovej súťaži č. 2 nevyšla ani premiéra, keď pred dvomi týždňami prehral s favorizovaným klubom z Bilbaa Athleticom1:2 a po dvoch kolách mu v F-skupine patrí posledné 4. miesto.

Najbližší zápas bratislavského tímu v Európskej lige spadá na 20. október, kedy na Pasienkoch od 21.05 hostí Paris St. Germain.

ico

Red Bull Salzburg - Slovan 3:0 (0:0)

Góly: 60. Leonardo, 76. Zarate, 90.+ Švento, ŽK: Cziommer - Had, Milinkovič, Guédé, rozhodoval: Tudor (Rum.), 7500 divákov.

Salzburg: Gustafsson - Schwegler, Pasanen, Sekagaya, Ulmer - Schiemer (88. Lindgren), Švento - Zarate (83. Maierhofer), Cziommer, Jantscher - Leonardo (86. Teigl)

Slovan: Hroššo - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Had - Kladrubský (76. Štepanovský), Guédé - Grendel (54. Žofčák), Milinkovič - Lačný, Šebo

Slovan nastúpil bez zraneného Halenára a chorého Žofčáka a v bráne s Hroššom, ktorému dal kouč Weiss prednosť pred Putnockým. Práve Hroššo vytiahol už v 3. minúte dobrý zákrok po strele Jantschera.

Okamžite na druhej strane odpovedali "belasí", keď po krídelnej akcii Bagayoko adresoval spätnú prihrávku Milinkovičovi a jeho strela trafila brvno Gustafssonovej brány. Po zaujímavom úvode súperi už dávali pozor, miernu územnú prevahu mali domáci, keď Slovanu chýbala kvalitnejšia medzihra.

Ale práve slovenský majster mohol otvoriť skóre s ďalšej vážnejšej akcie, keď v 27. minúte loptu po Milinkovičovom rohu poslal hlavou nad bránu Dobrotka. Ešte pred polčasom sa mohli presadiť aj domáci, odrazená lopta sa dostala ku slovenskému legionárovi "býkov" Šventovi, jeho pokus o lob bol však nepresný.

Rakúsky vicemajster začal aj v druhom dejstve aktívne, v 54. minúte sa dostal do šance Leonardo, ale jeho hlavička po centri z priameho kopu od Jantschera išla iba nad Hroššovu bránu. Domáci postupne ešte zvyšovali obrátky a po hodine hry udreli. Po Jantscherovom centri sa nedohodla trojica hosťujúcich hráčov a lopta z hlavy Leonarda prešla za chrbát bezmocného Hrošša.

O chvíľu nebezpečne pálil z diaľky vedľa Schiemer. Domáci boli stále aktívnejší a druhý gólový úder prišiel v 76. minúte. Zarate sa po peknej prihrávke Leonarda vyhol ofsajdovej pasci, urobil kľučku Hroššovi a z ostrého uhla trafil nezadržateľne pod hornú žrď slovanistickej brány.

Slovan sa ešte v závere pokúsil s výsledkom niečo urobiť, no márne, naopak v nadstavenom čase Švento ľavačkou z voleja prekonal Hrošša aj tretíkrát. Slovan má v tabuľke skupiny na konte dve prehry a je posledný.

Aktéri hodnotia:

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "Rozhodla kvalita jednotlivcov súpera. Výborne hrali Leonardo a Zárate. Ich individuálna sila rozhodla. Súper vyhral za druhý polčas zaslúžene. V prvom sme my mali dve dobré šance, ale nevyužili sme ich. Za výkon v druhom dejstve sme nemohli pomýšľať na triumf. Musím však povedať, že domáci boli trikrát v šestnástke a dali tri góly.“

Lukáš Hroššo (brankár Slovana): "V prvom polčase sme mali dve šance, no nevyužili sme ich. Súper dal po zmene strán prvý gól, neprebrali sme sa a druhý inkasovaný gól ide na môj vrub. V závere sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale Salzburg dobre bránil a vyrážal do protiútokov. Keby sme dali prvý gól, možno by to bolo o niečom inom.“

Ricardo Moniz, tréner Salzburgu: " V prvom polčase sme ešte úplne nedominovali, boli sme nervózni a zle sme si prihrávali lopty. Ale kontrolovali sme hru. V druhom dejstve sme sa už dostávali oveľa viac do útoku a zakončenia a dokázali sme premeniť šance v góly."

Dušan Švento, stredopoliar Salzburgu: "Som veľmi šťastný, za nás všetkých, že sme dokázali zvíťaziť. Dokázali sme, že sme lepšie mužstvo. Tri body sú pre nás veľmi dôležité. V prvom polčase sme ešte tak dobre nekombinovali ako v druhom."

začiatok článku

Athletic vyhral aj po druhýkrát. Tentoraz nad PSG

Futbalisti Athleticu zvíťazili nad Parísom St. Germain 2:0, keď o svojom víťazstve rozhodli už v I. polčase.

Španielsky tím je so šiestimi bodmi novým lídrom F-skupiny.

ico

Athletic Club - Paris Saint-Germain 2:0 (2:0)

Góly: 20. Gabilondo, 45.+1 Susaeta. Rozhodca: Nijhuis (Hol.), ŽK: Aurtenetxe, Iraizoz, Muniain - Sissoko, Bodmer, Tiene, Ceara, ČK: 52. Sissoko (PSG)

Athletic: Iraizoz - Aurtenetxe, Amorebieta, Iraola, Ekiza - De Marcos, Gabilondo (78. Gomez), Susaeta (72. Iturraspe), J. Martinez - Llorente, Muniain (82. Toquero)

PSG: Douchez - Jallet, Lugano, Armand, Tiene - Chantome, Sissoko - Bodmer (66. Matuidi), Pastore (57. Bahebeck), Nene (76. Ceara) - Erding

Parížania pricestovali do Bilbaa bez dua francúzskych reprezentantov Meneza a Gameira. Obom kouč Antoine Kombouare doprial voľno, aby boli čerství na nedeľňajší ligový šláger s Olympiquom Lyon.

AC sa v španielskej lige nedarí, bez výhry figuruje po 6. kole na predposlednom mieste tabuľky, preto proti PSG chcel vo svojom chráme San Mamés uhrať dobrý výsledok.

V prvom polčase pre to spravil maximum. V 20. minúte centroval de Marcos, Gabilondo sa akrobaticky zavesil do vzduchu a otvoril skóre - 1:0.

Parížania v útoku s osamoteným Erdingom veľa vody nenamútili, ale v 43. minúte mohli vyrovnať, Bodmer však po peknej prihrávke Neneho pálil v dobrej pozícii nad bránu. PSG stihol trest, keď v nadstavenom čase po centri Gabilonda z ľavej strany stačilo Susaetovi iba nastaviť nohu a zblízka zvýšil na 2:0.

Hosťom krátko po prestávke spravilo škrt cez rozpočet vylúčenie Sissoka, ktorý prvýkrát po prestupe z Juventusu Turín nastúpil v základnej zostave. Bilbao v ďalšom priebehu kontrolovalo hru a nepúšťalo súpera do šancí. Za zmienku stojí ojedinelá zo 73. minúty - dobre vystrelil Tiene, ale mieril nad.

Bilbao v početnej výhode bez problémov udržalo vedenie a so šiestimi bodmi urobilo dôležitý krok smerom za postupom. Na hráčoch parížskeho tímu bolo vidieť, že sa podvedome šetria na dôležitý súboj s Lyonom o 1. priečku v Ligue 1.