Plzeň remizovala s AC Milán, v nadstavení vyrovnal Ďuriš

Hráč Viktorie Plzeň Pavel Horváth (vpravo) a Urby Emanuelson z AC Milána.
Hráč Viktorie Plzeň Pavel Horváth (vpravo) a Urby Emanuelson z AC Milána. (Autor: TASR)
TASR|6. dec 2011 o 22:47

Futbalisti Chelsea Londýn, Zenitu Petrohrad a Olympique Marseille sa stali ďalšími osemfinalistami prestížnej Ligy majstrov.

Viktoria Plzeň vďaka gólu Slováka Michala Ďuriša z poslednej minúty remizovala s AC Miláno 2:2 a predstaví sa v 16-finále Európskej ligy.

BRATISLAVA.

Chelsea v priamom dueli o postup zdolala v E-skupine Valenciu hladko 3:0, dvomi gólmi sa blysol reprezentant Pobrežia Slonoviny Didier Drogba.

Marseille otočila zápas v Dortmunde

Zenit v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Tomášom Hubočanom dokázal uhrať na pôde FC Porto bezgólovú remízu a v tabuľke si udržal jednobodový náskok pred portugalským majstrom.

Olympique Marseille otočil zápas v Dortmunde a vďaka gólom Ayewa a Valbuenu v záverečnej päťminútovke vyhral 3:2. Olympiakosu Pireus tak nestačila na postup ani výhra 3:1 nad londýnskym Arsenalom.

Viktoria Plzeň vďaka gólu slovenského legionára Michala Ďuriša z poslednej minúty remizovala v pražskom Edene s AC Miláno 2:2 a na jar sa predstaví v 16-finále Európskej ligy.

Na Borisov stačilo aj "béčko" Barcy

Rosso-neri viedli po góloch Pata a Robinha 2:0, no Plzni sa vďaka skvelému finišu podarilo vyrovnať. Marián Čišovský a Marek Bakoš odohrali celý zápas, Ďuriš nastúpil v 67. minúte.

V druhom zápase H-skupiny zvíťazil úradujúci šampión Ligy majstrov FC Barcelona nad BATE Borisov 4:0.

Katalánci nastúpili bez opôr, ktoré tréner Pep Guardiola šetril na sobotňajší šláger Primera Division proti Realu Madrid.

Cyperský APOEL Nikózia utrpel prvú prehru v tejto sezóne LM, keď na vlastnom trávniku podľahol Šachtaru Doneck 0:2.

F-skupina:

Borussia Dortmund - Olympique Marseille 2:3 (2:1)

Góly: 23. Blaszczykowski, 32. Hummels (11 m) - 45.+3 Remy, 85. Ayew, 89. Valbuena

Olympiakos Pireus - Arsenal Londýn 3:1 (2:0)

G-skupina:

APOEL Nikózia - Šachtar Doneck 0:2 (0:0)

FC Barcelona - BATE Borisov 4:0 (1:0)

Góly: 35. Roberto, 60. Montoya, 63. Pedro, 88. Rodriguez (11 m)

Viktoria Plzeň - AC Miláno 2:2 (0:0)

Góly: 89. Bystroň, 90. ĎURIŠ - 47. Pato, 49. Robinho

/Čišovský a Bakoš odohrali v drese domácich celý zápas, Ďuriš hral od 67. minúty a dostal ŽK/

tabuľka:

1. Barcelona 6 5 1 0 20:4 16
2. AC Milan 6 2 3 1 11:8 9
3. Plzeň 6 1 2 3 4:11 5
4. BATE 6 0 2 4 2:14 2

pozn. do vyraďovacej fázy Ligy majstrov postúpili prvé dva tímy každej zo skupín, celky na 3. mieste si zahrajú Európsku ligu

Domov»Futbal»Liga majstrov»Plzeň remizovala s AC Milán, v nadstavení vyrovnal Ďuriš