Angličania porazili Ukrajinu 1:0

Peter Klimko|19. jún 2012 o 20:45

Výber Roya Hodgsona si poradil s Ukrajinou tesne o gól. Domácim jeden regulárny rozhodcovia neuznali.

info
EURO 2012
Utorok 19.6.

20.45 Švédsko - Francúzsko 2:0
20.45: Anglicko - Ukrajina 1:0

Wayne Rooney sa po dvojzápasovom dištanci premiérovo predstavil na ME 2012 a hneď zariadil víťazstvo Anglicka.

Po ukážkovom centri Gerrarda z úvodu II. polčasu premenil útočník Man Utd ponúknutú šancu.

Sympaticky hrajúci Ukrajinci boli blízko k vyrovnaniu, rozhodcovia na čele s Maďarom Kassaiom však v 62. minúte Devićovu strelu, pri ktorej lopta skončila celým objemom za bránkovou čiarou, ako gól neposúdili.

"Rozhodca sa pomýlil, ukradol nám gól, pretože lopta bola meter za bránkovou čiarou," reagoval sklamane tréner Blochin.

Domáci tím sa tak lúči s turnajom prehrou. Anglicko čaká v nedeľu 24. júna o 20.45 druhý tím C-skupiny Taliansko.

ico

Anglicko - Ukrajina 1:0 (0:0)

D-skupina:

Gól: 48. Rooney

ŽK: Gerrard, Cole - Tymoščuk, Rakickij, Ševčenko. Rozhodcovia: Kassai - Erös, Ring (všetci Maď.), 48.000 divákov.

Anglicko: Hart - G. Johnson, A. Cole, Terry, Lescott, Gerrard, Young, Milner (69. Walcott), Parker, Rooney, Welbeck (82. Carroll)

Ukrajina: Pjatov - Gusev, Chačeridi, Rakyckyj, Selin, Jarmolenko, Tymoščuk, Harmaš (78. Nazarenko), Konopljanka, Dević, Milevskij (77. Butko)

Tabuľka:

1. Anglicko 3 2 1 0 5:3 7
2. Francúzsko 3 1 1 1 3:3 4
3. Ukrajina 3 1 0 2 2:4 3
4. Švédsko 3 1 0 2 5:5 3

Aktéri hodnotia:

Roy Hodgson (tréner Anglicka): "Bol to naozaj ťažký súboj. Ak by niekto pred štartom turnaja predpovedal, že sa staneme víťazmi základnej skupiny, zrejme by nenašiel veľa podporovateľov tejto myšlienky. Veď mnohí predpokladali, že ani nepostúpime."

Wayne Rooney (strelec jediného gólu duelu): "Teší má víťazstvo aj strelený gól, pridlho som strelecky mlčal na významnom šampionáte. Celý tím hral fantasticky, dobre sme bránili pred publikom, ktoré hnalo dopredu súpera. Zaslúžili sme si vyhrať."

ONLINE PRENOS:

info
Štvrťfinále:

ŠT, 21.6. (A): Česko - Portugalsko (Varšava)
PI, 22.6. (B): Nemecko - Grécko (Gdansk)
SO, 23.6. (C): Španielsko - Francúzsko (Doneck)
NE, 24.6. (D): Anglicko - Taliansko (Kyjev)

90.+1 min - Konopljanka potiahol až na stred 16-ky, pokus Jarmolenka končí nad bránou.

89. min - Jarmolenko v 16-ke prenikal cez Terryho, toho zastúpil Parker. Domáci si pýtali ruku obrancu Albionu.

87. min - Rakyckyj po strete s Carrollom s bolestivým výrazom v tvári.

87. min - Oxlade-Chamberlain nahradil Rooneyho.

82. min - Welbecka strieda Carroll.

79. min - A. Cole videl žltú kartu.

78. min - Ďalšie striedanie, Nazarenko namiesto Harmaša.

77. min - Butko vystriedal Milevského.

75. min - Na opačnej strane akcia Angličanov, Rooney zblokovaný v šanci. Po rohu, resp. Gerrardovom pase príležitosť Rooneyho. Stále 1:0 pre Angličanov.

73. min - Rakyckyj videl žltú kartu.

73. min - Konopljankova pekná strela spoza 16-ky Hart výborne.

72. min - Gerrard dostal žltú kartu po faule na Harmaša.

70. min - Dević pustil na trávnik Ševčenka.

69. min - Walcott nahradil Milnera.

68. min - Gerrard doprava na Milnera, ten si zasekol protihráča, jeho center sa dostal až k A. Colovi, ktorý z prvej tesne minul.

62. min - Veľká šanca domácich, Dević sám pred Hartom, gólman Anglicka jeho pokus tečoval a Terry z bránkovej čiary vykopol a zabránil tak gólu.

Lopta však bola celým objemom v bráne, Ukrajine bol odopretý gól.

61. min - Jarmolenkov pekný center na Milevského, ten na hranici ofsajdu dával tesne nad.

56. min - Konopljanka nemieril presne.

54. min - Rooneyho šanca, v samostatnom nájazde ho však zastavil Rakyckyj.

53. min - Roh Ukrajiny odvrátila obrana súpera.

Foto - TASR/AP

48. min - Roh Angličanov. Gerrardov center idvrátila obrana ku G. Johnsonovi, ten vrátil svojmu kapitánovi a druhý center Gerrarda prešiel po chybe Guseva popred Pjatova až k úplne voľnému Rooneyu a ten dal do prázdnej brány prvý gól stretnutia - 1:0.

XXX - Tréneri nestriedali.

46. min - Začal sa II. polčas.

XXX - Remíza viac vyhovuje Anglicku, ktoré by v prípade, že sa duel skončí týmto výsledkom postúpili do štvrťfinále. Ukrajina nie.

43. min - Jarmolenkove kľučky v 16-ke Anglicka, Lescott odvrátil na roh.

41. min - Akcia Albionu. Gerrard netrafil bránu.

36. min - Youngova prihrávka pred bránu Pjatova, obrana Blochinovho tímu si poradila.

XXX - Záloha Anglicka pôsobí menej kreatívne ako tá ukrajinská.

30. min - Milevskij vysunul Jarmolenka, šanca domácich, Hart chytá.

28. min - Terry doľava na Younga, ten do 5-ky na Rooneyho a útočník Man Utd hlavou v šanci minul.

XXX - Anglicko ešte netrafilo bránu. Ukrajina vystrelila už sedemkrát.

24. min - Gerrardov priamy kop z 25 m, výborný center do 5ky, zaskočený Pjatovodvrátil na roh.

Foto - SITA/AP

22. min - Youngova chyba, Gusev tresne prestrelil.

18. min - Terry zblokoval pokus Konopljanku.

14. min - G. Johnson nacentroval z pravej strany, roh Albionu.

13. min - Devićova šanca, Angličania jeho pokus spoza 16-ky zblokovali.

8. min - Dević pekne vysunul Jarmolenka, ale ten na 16-ke nespracoval.

7. min - Terry pod tlakom do autu. Harmašov pokus z 25 m nad.

XXX - Tímy sa snažia nepustiť súpera pred vlastnú bránu.

2. min - Ukrajina je hneď od úvodu aktívna.

1. min - Zápas sa začal.

XXX - Zranený Ševčenko je len na lavičke, kapitánsku pásku má na ruke Tymoščuk.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Angličania porazili Ukrajinu 1:0