Hossa s Handzušom i Gáborík začali play-off NHL prehrou

Skórovať Tarasenkovi nedokázal zabrániť ani ani Marián Hossa. Chicago prvý zápas série so ST. Louis prehralo. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|18. apr 2014 o 06:38

Chicago prehralo v St. Louis 4:3 po trojnásobnom predĺžení, San Jose zdolalo Los Angeles 6:3.

BRATISLAVA. Play-off NHL sa nezačalo v noci na piatok nášho času najlepšie pre dve mužstvá, v ktorých hrajú slovenskí hokejisti.

Chicago prehralo v St. Louis 4:3 po trojnásobnom predĺžení. Víťazný gól strelil v 101. minúte Alexander Steen.

Marián Hossa k dvom mínuskám pridal štyri strely, Michal Handzuš si okrem jednej mínusky pripísal jeden strelecký pokus.

Hitchcock: Dobré ráno

"Sériu sme chceli začať dobrým výkonom. Najmä pred našimi fanúšikmi," povedal autor rozhodujúceho gólu Steen.

Na pozápasovej tlačovej konferencii si spokojný tréner domácich Ken Hitchcock aj zažartoval, keď po hokejovom maratóne všetkých pozdravil: "Dobré ráno."

Podľa neho zohral v súboji dôležitú úlohu brankár Ryan Miller, ktorý zneškodnil 39 striel súpera. Pre St. Louis to bol najdlhší zápas v histórii klubu, doterajšie maximum absolvovali Blues v roku 1984 na ľade Detroitu, keď v 98. minúte inkasovali gól na 3:4.

LA prehrali v San Jose

Prvý zápas série nezačali dobre ani Los Angeles Kings s Mariánom Gáboríkom. V tretej tretine už bolo 0:5, len pár minút pred koncom sa podarilo hráčom LA znížiť na 3:5.

Napokon zápas skončil 3:6, Marián Gáborík sa nepresadil, zápas však skončil s plusovým bodom.

V predĺžení vyhralo aj Colorado s Minnesotou a prvý zápas série doma zvládli rovnako New York Rangers.

((foto))

Play-off NHL - piatok

St. Louis - Chicago 4:3 pp (2:3, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0)

- na zápasy 1:0

Góly a asistencie: 5. Cracknell (Lapierre, Porter), 16. Tarasenko (Shattenkirk, B. Jackman), 59. Schwartz (D. Roy), 101. Steen (Ott, Backes) - 12. Oduya (Saad, Toews), 15. Seabrook (Versteeg, Leddy), 19. P. Kane (Toews, Seabrook)

Marián Hossa odohral 29:33 min a k dvom mínuskám si pripísal štyri strely, Michal Handzuš (obaja Chicago) absolvoval 25:55 min a okrem jednej mínusky mal jednu strelu

NY Rangers - Philadelphia 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly a asistencie: 11. Zuccarello (Pouliot, M. Staal), 49. B. Richards (St. Louis, Rick Nash), 50. Stepan (B. Richards, St. Louis), 56. Hagelin (B. Richards, J. Fast) - 8. A. MacDonald (Hartnell)

San Jose - Los Angeles 6:3 (3:0, 2:0, 1:3)

Góly a asistencie: 4. J. Thornton (Pavelski, B. Burns), 20. Hertl (Sheppard, Wingels), 20. Marleau (Nieto, Sheppard), 33. Torres (M. Brown, Vlasic), 37. Vlasic (Hertl, Couture), 60. B. Burns - 43. Muzzin (Kopitar), 47. Vojnov, 54. T. Lewis (J. Carter, Regehr)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 19:37 min a pripísal si dve strely

Colorado - Minnesota 5:4 pp (1:1, 3:1, 0:2 - 1:0)

Góly a asistencie: 14. Landeskog (Stastny, McGinn), 35. R. O'Reilly (MacKinnon, Barrie), 48. McGinn (R. O'Reilly), 60. Stastny (E. Johnson, MacKinnon), 68. Stastny (MacKinnon, Barrie) - 16. Coyle (Parise, Scandella), 32. R. Suter (M. Koivu, Parise), 37. Haula (Brodin), 39. Brodziak (Cooke, Niederreiter)