Detroit vyhral v Bostone, Montreal a Anaheim vedú už 2:0

Hráč Anaheimu Andrew Cogliano takto dáva gól brankárovi Dallasu Karimu Lehtonenovi. (Autor: SITA/AP)
TASR|19. apr 2014 o 06:59

Vo víťaznom tíme Detroitu sa tešilo slovenské duo Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Peter Budaj za Montreal nechytal.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu vedú vo štvrťfinálovej sérii play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad Tampou Bay už 2:0 na zápasy, keď v noci na sobotu zvíťazili v druhom súboji na ľade Tampy Bay 4:1.

V drese domácich odohral takmer 10 minút slovenský útočník Richard Pánik, do štatistík si zapísal mínusový bod, dve strely a dve trestné minúty.

V bránke hostí opäť dostal príležitosť Carey Price, slovenský gólman kanadského tímu Peter Budaj mu kryl chrbát zo striedačky. Hostí k výhre dotiahol útočník Rene Bourque dvoma gólmi.

"Poznám už ten skvelý pocit vyhrať dva zápasy u súpera, ale nič to ešte neznamená. Teraz to treba potvrdiť dobrým hokejom a výsledkom aj na domácom ľade," povedal ofenzívny obranca P. K. Subban, ktorý mal dve asistencie.

Víťazný gól šiel okolo Cháru

V ďalšej sérii medzi Bostonom a Detroitom lepšie vykročili hostia Red Wings, ktorí v TD Garden vyhrali 1:0. O výsledku rozhodol 3:01 minúty pred koncom riadnej hracej doby ruský útočník Pavel Dacjuk, jeho strela prešla aj popri Chárovi.

Brankár hostí Jimmy Howard kryl všetkých 25 striel Bruins, v drese ktorých odohral kapitán Zdeno Chára vyše 22 minút a jeho spoluhráč a krajan Andrej Meszároš takmer 20 minút. Chára si zapísal mínusku a dve trestné minúty.

Krátko pred rozhodujúcim zásahom zápasu mal gól na hokejke útočník Bostonu Milan Lucic, ale jeho jemný teč strieľanej prihrávky Jaroma Iginlu vyrazil Howard betónom tesne vedľa pravej žŕdky bránky hostí. "Bol to zákrok z kategórie šťastných," povedal Howard.

Tatar: Boli sme zodpovední

"Neprekvapil ma fyzicky štýl hry. Vieme, že aj my môžeme hrať týmto štýlom. Boston má kvalitný tím, ktorý rešpektujeme. Odohrali sme dobrý zápas, boli sme zodpovední. Toto je výsledok našej tvrdej práce," povedal pre MLive Tomáš Tatar.

Detroit zdolal Boston v troch zo štyroch zápasov základnej časti. "Toto bude veľmi vyrovnaná séria. Potrebujeme ešte tri víťazstvá. Čaká nás ešte tvrdá práca," doplnil Tatar.

"Niekedy to tak chodí, vy si utvárate šance a potom príde súper a strelí vám gól. Musíme premieňať naše príležitosti, viac strieľať a tlačiť sa pred bránku. Detroit síce nemal veľa striel, ale bol dosť často v našom pásme," priznal pre Boston.com Meszároš.

Babcock: Dokážete, že na to máte

"V takej fáze zápasu treba strieľať z každej pozície a to som aj urobil. Teraz však musíme zabudnúť na toto víťazstvo, lebo v ďalšom zápase na nás súper vyrukuje ešte s agresívnejším hokejom," povedal Daciuk.

"Víťazný štart v sérii je vždy dôležitý. Najmä ak uspejete na ľade oveľa vyššie nasadeného tímu a dokážete si tým, že na to máte," uviedol spokojný tréner Detroitu Mike Babcock pre server NHL.

Vo víťaznom tíme sa tešilo ďalšie slovenské duo Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Tatar odohral vyše 16 minút a raz sedel na trestnej lavici, Jurčo strávil na ľade vyše 12 minút.

V Západnej konferencii Anaheim doma opäť zvíťazil na Dallasom, po výhre 3:2 už vedie v sérii 2:0 na stretnutia.

Výsledky play off NHL - piatok:

2. zápas štvrťfinále Východnej konferencie

Tampa Bay - Montreal 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

/na zápasy: 0:2/

Góly a asistecie: 59. Purcell (Hedman, Filppula) - 23. Desharnais (Subban, Pacioretty), 31. R. Bourque (Vanek, Subban), 52. Gallagher, 55. Bourque (Eller)

Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 9:29 min, 2 strely na bránku, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty

1. zápas štvrťfinále Východnej konferencie

Boston - Detroit 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

/na zápasy: 0:1/

Gól a asistencia: 57. Daciuk (Franzén)

Zdeno Chára odohral 22:05 min, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 19:40 min, 2 strely na bránku, 2 zblokované strely - Tomáš Tatar odohral 16:28 min, 5 striel na bránku, 2 trestné minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:27 min, 1 strela na bránku

2. zápas štvrťfinále Západnej konferencie

Anaheim - Dallas 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

/na zápasy: 2:0/

Góly a asistencie: 18. Getzlaf, 37. Perry, 46. Cogliano (Getzlaf) - 8. Chiasson (Jamie Benn, Goligoski), 50. Garbutt (Horcoff, Roussel)

Sobotňajší program 1. kola play-off NHL:

Východná konferencia: St. Louis - Chicago /stav série: 1:0/, Pittsburgh - Columbus /1:0/.

Západná konferencia: Colorado - Minnesota /1:0/.

Domov»Hokej»NHL»Detroit vyhral v Bostone, Montreal a Anaheim vedú už 2:0