Dominika Cibulková po návrate z Australian Open v januári 2014.
Dominika Cibulková po návrate z Australian Open v januári 2014. (Autor: archív TASR)
Ondrej Gajdoš|17. okt 2014 o 19:39

Na hlavný šampionát WTA v Singapure nedosiahla, zahrá si na malých MS v Sofii.

BRATISLAVA. Pred tromi rokmi Dominika Cibulková vyhrala v Moskve svoj prvý turnaj na okruhu WTA. Vo štvrtok vypadla slovenská jednotka a najvyššie nasadená hráčka na Kremlin Cupe už v úvodnom zápase s kvalifikantkou Vitalijou Diačenkovou (140. vo WTA).

Cibulková tak uzavrela turnaje v čudnej sezóne. Prvé štyri mesiace boli vrcholom jej doterajšej kariéry a potom sa prepadla do priemeru. Od apríla bola tri mesiace v top 10, stále si však drží solídne 14. miesto.

Zverenka trénera Mateja Liptáka si na prelome októbra a novembra zahrá ešte na malých majstrovstvách sveta WTA v Sofii, keďže na hlavný šampionát v Singapure sa nakoniec nekvalifikovala.

Skvelý rozbeh

Za všetko hovoria čísla. Cibulková odohrala do mája na ôsmich turnajoch s tvrdým povrchom 31 zápasov s bilanciou 24 víťazstiev - 7 prehier.

Z Australian Open v Melbourne sa ako prvá slovenská tenistka vrátila ako finalistka dvojhry z grandslamového finále.

Potom triumfovala v mexickom Acapulcu, darilo sa jej na veľkých turnajoch v Indian Wells aj v Miami a v Kuala Lumpure postúpila do finále.

Presadzovala sa nátlakovým tenisom, diktovala tempo hry, výborne sa pohybovala, súperky si rozhadzovala do strán a