Pred NBA odohrali o štyri minúty kratší zápas

Boston zvíťazil nad Brooklynom v príprave NBA 95:90.
Boston zvíťazil nad Brooklynom v príprave NBA 95:90. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. okt 2014 o 16:35

Kratší zápas otestovali v NBA hráči Brooklynu a Bostonu v príprave.

NEW YORK. Nedeľňajší duel medzi Brooklynom a Bostonom v Barclays Center (90:95) sa navždy zapíše do análov Národnej basketbalovej asociácie (NBA), keďže bol o štyri minúty kratší než zvyčajne.

Ligový experiment splnil účel a na rad príde jeho dôkladná analýza. Stretnutie NBA vrátane prestávok priemerne trvá 2:15 h, súboj Nets proti Celtics bol kratší celkovo o 17 minút.

Tímy odohrali štyri jedenásťminútové "periódy" namiesto rovnakého počtu tradičných dvanásťminútových.

"Trochu som to vnímal pri striedaní hráčov na začiatku štvrtín aj menšom počte oddychových časov, ale celkovo veľmi nie," poznamenal tréner víťazného tímu Brad Stevens. Duel akoby ušili na mieru Jaredovi Sullingerovi, ktorý dal 21 bodov a doskočil 19 lôpt.

Hviezdny rozohrávač domácich Deron Williams hral 25 minút (16 bodov), ale celú poslednú štvrtinu už odpočíval. "Je skutočne náročné popísať rozdiely, keďže ide len o minútu v každej štvrtine a celkovo o štyri. Keď ste v reálnom čase na palubovke, nemyslíte na to," povedal.