San Antonio prehralo s Portlandom po treťom predĺžení, 43 bodov Lillarda

Tim Duncan (vo výskoku s číslom 21) strieľa na kôš v domácom zápase proti Portlandu. Ani jeho 32 bodov na víťazstvo San Antonia nestačilo. Portland vyhral 129:119 po predĺžení. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|20. dec 2014 o 07:51

V nočných zápasoch NBA sa najlepšie darilo strelcom v zápase San Antonia proti Portlandu.

BRATISLAVA. LeBron James dal v basketbalovej NBA už viac bodov ako legendárny krídelník Charles Barkley, najlepší strelec amerického Dream Teamu na olympijských hrách v Barcelone 1992. Posunul sa na 23. miesto v historickom rebríčku.

Líder Clevelandu vo svojom 865. zápase dosiahol 23 776. bod. Barkley získal v 1073 dueloch dokopy 23 757 bodov.

V zápase Chicaga proti Memphisu (103:97) striedajúci nováčik domácich Nikola Mirotič premenil všetkých šesť trojkových pokusov.

"Nemá obavy, nevyhýba sa náročným situáciám. Nikdy so sebou nie je spokojný, čo mám na ňom rád," povedal na Mirotičovu adresu tréner Tom Thibodeau.

Duel San Antonia s Portlandom rozhodlo až tretie predĺženie, ktoré lepšie zvládli hostia. Damian Lillard nastrieľal 43 bodov a vytvoril si nové kariérne maximum.

"Dosiahli sme veľké víťazstvo, pravdepodobne najcennejšie v sezóne," pripomenul tréner Terry Stotts.

Kariérne maximum Damiana Lillarda.

NBA - piatok:

Orlando - Utah 94:101 (17:29, 26:20, 23:32, 28:20)

Najviac bodov: Harris 24 (3 trojky), Fournier 21 (4 trojky), Vučevič 16 - Favors 23, Hayward 20, Kanter a Burke po 11

Philadelphia - Charlotte 91:109 (26:37, 20:29, 26:19, 19:24)

Najviac bodov: Covington (6 trojok) a Wroten (3 trojky) po 19, Carter-Williams 14 - Walker 30 (3 trojky), A. Jefferson 20 (12 doskokov), Henderson 11

Boston - Minnesota 114:98 (27:24, 26:24, 30:29, 31:21)

Najviac bodov: Olynyk 21, J. Green 18, Sullinger (10 doskokov), T. Zeller a Bradley po 14 - Muhammad 26, Budinger 19 (3 trojky), T. Young 13

Cleveland - Brooklyn 95:91 (26:33, 28:16, 20:22, 21:20)

Najviac bodov: L. James 22, M. Miller 21 (7 trojok), Irving 16 - Joe Johnson 26 (4 trojky), Mason Plumlee 14, Jack 13

Detroit - Toronto 100:110 (31:26, 21:26, 18:29, 30:29)

Najviac bodov: Jennings 22, Caldwell-Pope 18 (4 trojky), Monroe 17 - Valančiunas 17, Lowry a L. Williams po 15

Miami - Washington 103:105 (25:29, 30:25, 24:22, 24:29)

Najviac bodov: Wade 28, Deng 19, Chalmers 14 - Wall (10 asistencií) a Nene po 20, Beal 16

Memphis - Chicago 97:103 (22:20, 21:31, 23:22, 31:30)

Najviac bodov: Conley 21, Udrih 15, M. Gasol 13 (10 doskokov) - J. Butler 31 (10 doskokov), Mirotič 27 (trojky 6/6), A. Brooks 17 (3 trojky)

San Antonio - Portland 119:129 pp (20:17, 26:27, 28:25, 23:28 - 7:7, 8:8, 7:17)

Najviac bodov: Duncan 32 (10 doskokov), Danny Green 27 (10 doskokov), Splitter 14 - Lillard 43 (4 trojky), Aldridge 32 (16 doskokov), Matthews 16

Denver - LA Clippers 109:106 (29:20, 30:23, 12:31, 38:32)

Najviac bodov: N. Robinson 20 (4 trojky), W. Chandler 16, Faried 14 - Griffin 32 (12 doskokov), Jamal Crawford 20, Paul 17

LA Lakers - Oklahoma 103:104 (26:20, 24:32, 23:30, 30:22)

Najviac bodov: E. Davis 18, R. Price (4 trojky) a Boozer po 14 - Westbrook 31 (10 asistencií), R. Jackson 25 (3 trojky), Ibaka 16

Domov»Halové športy»Basketbal»San Antonio prehralo s Portlandom po treťom predĺžení, 43 bodov Lillarda