Gáborík pred 70-tisíc divákmi rozhodol o výhre Los Angeles

Marián Gáborík (v svetlom drese) prekonáva brankára San Jose Anttiho Niemiho.
Marián Gáborík (v svetlom drese) prekonáva brankára San Jose Anttiho Niemiho. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|21. feb 2015 o 21:55

Tomáš Tatar prihral v bláznivom zápase na dva dôležité góly, jeho Detroit napokon vyhral v Dallase 7:6 po predĺžení.

SANTA CLARA. Naskočil na ľad zo striedačky, získal puk, využil voľný priestor a presne vypálil. Marián Gáborík rozhodol gólom v záverečnej tretine o víťazstve Los Angeles nad San Jose 2:1.

Zápas sa hral pod holým nebom a pred vypredaným štadiónom tímu amerického futbalu San Francisco 49ers, v ktorého hľadisku bolo 70 205 divákov. To je tretia najvyššia návšteva na zápase NHL v histórii.

Gaborík strelil svoj 17. gól v sezóne a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. Jeho tím dosiahol už siedme víťazstvo v sérii.

Gáborík: Skvelý pocit

"Bolo to výnimočné. Odohral som druhý zápas pod holým nebom a mal som skvelý pocit, keď som dostal puk do bránky. Nakoniec nám priniesol dva body," uviedol Gáborík pre AP.

"Vedeli sme, že ľad nie je kvalitný. Snažil som sa forčekovať, získal som puk a rýchlo s ním korčuľoval do pásma. Vyšla mi strela a bol z toho gól," opisoval rozhodujúci moment.

Kalifornské derby bolo druhým zápasom ročníka, ktorý sa hral pod holým nebom. V minulosti bolo viac divákov iba na dvoch zápasoch NHL - v Detroite (105 941) a v Buffale (71 217).

Gáboríkov gól.

Prestrelka v Dallase

K divokej výhre Detroitu v Dallase 7:6 po predĺžení prispel dvomi asistenciami Tomáš Tatar a jednu gólovú prihrávku si pripísal aj Tomáš Jurčo.

Detroit prehrával po dvoch tretinách 2:4 a neskôr 4:6, dokázal však vyrovnať a v predĺžení rozhodol o jeho výhre Kronwall.

Tatar sa blysol hlavne skvelou prihrávkou na gól českého spoluhráča Jakuba Kindla na 4:4, neskôr pri power play asistoval aj pri vyrovnávajúcom góle na 6:6.

Tatarova prihrávka na gól Kindla.

"Dnes to nebolo v obrane vôbec dobré, neurobili sme veľa správnych vecí. Mali sme však aj šťastie. Vrátili sme sa do zápasu a napokon získali dva body," reagoval Kronwall.

Detroit sa stal prvým tímom od 16. januára 1934, ktorý vyhral zápas, v ktorom po dvoch tretinách prehrával o dva góly, následne v tretej vyrovnal, opäť mal dvojgólové manko a napokon zvíťazil.

"Dnes sme nehrali dobre, vieme hrať oveľa lepšie. Dallas bol lepší, ale my sme mali viac šťastia," uviedol Pavel Daciuk, autor dvoch gólov a dvoch asistencií.

Daňo asistoval

Pri jedinom presnom zásahu Columbusu asistoval Marko Daňo, jeho tím prehral v Montreale 1:3. Pre mladého útočníka to bola druhá asistencia v sezóne, v zápase zaznamenal aj plusový bod, jednu strelu a rozdal šesť bodyčekov.

Po piatich prehrách sa tešili z výhry hráči Toronta s Richardom Pánikom, s Winnipegom si poradili 4:3 po predĺžení.

Martin Marinčin z Edmontonu odohral vyše osemnásť minút a pripísal si jeden plusový bod pri prehre Oilers 1:2 s Anaheimom.

Hokejisti Washingtonu zdolali New York Islanders 3:2 po samostatných nájazdoch, v bránke hostí chýbal Jaroslav Halák. Obranca Ľubomír Višňovský sa nezmestil na súpisku.

San Jose - Los Angeles 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 19. B. Burns (Wingels) - 3. Clifford (Muzzin), 45. GÁBORÍK (J. Carter)

Marián Gáborík (LA) sa stal treťou hviezdou zápasu, odohral 16:05 min, 1+0, +1, 7 striel

Dallas - Detroit 6:7 po predĺžení (1:1, 3:1, 2:4 - 0:1)

Góly: 13. Jamie Benn (Jordie Benn, Sceviour), 36. Daley (Horcoff, Jamie Benn), 38. Eakin (Daley, Klingberg), 39. E. Cole (Demers, Garbutt), 45. McKenzie (Jordie Benn, Hemský), 51. Horcoff (E. Cole, Hemský) - 17. Nyquist (Sheahan, Marčenko), 30. Daciuk, 41. Kindl (Glendening, JURČO), 42. Kindl (TATAR, Daciuk), 53. Abdelkader (N. Kronwall), 59. Daciuk (TATAR, Nyquist), 61. N. Kronwall (Helm, Daciuk)

Tomáš Tatar odohral 20:25, 0+2, +2, 3 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 11:00 min, 0+1

Montreal - Columbus 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Pacioretty (A. Markov, Gallagher), 14. Pacioretty (Beaulieu, Desharnais), 60. Plekanec - 15. Foligno (Anisimov, DAŇO)

Marko Daňo (Columbus) odohral 11:20 min, 0+1, +1, 1 strela

Toronto - Winnipeg 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 13. Komarov (Booth), 36. Winnik (Holzer, Kadri), 44. Kadri (Rielly, Winnik), 64. Van Riemsdyk (O. Jokinen, Rielly) - 14. Trouba (Stafford, Scheifele), 20. Scheifele, 40. Michael Frolík (Stafford, Myers)

Richard Pánik (Toronto) odohral 8:17 min, 0+0, 1 strela

Edmonton - Anaheim 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 21. Purcell (Jakupov, D. Roy) - 1. Beauchemin (Palmieri, Rakell), 53. Getzlaf (Fowler, Palmieri)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:22 min, 0+0

Ottawa - Florida 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 11. Turris (Stone, M. Michálek), 29. Ryan (Turris, Chiasson), 49. E. Karlsson (M. Michálek, Turris), 53. Lazar (Pageau, Condra) - 8. Barkov (Huberdeau, B. Campbell)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 12:02 min, 0+0, -2, 2 strely, 2 tr. min

New Jersey - Carolina 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Góly: 11. T. Ruutu (Larsson, Gomez), 13. Henrique, 20. Greene (Tootoo, Cammalleri) - 54. Skinner (Siomin, Liles)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:56 min, 0+0, -1, 1 strela

Washington - NY Islanders 3:2 po náj. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 20. Niskanen (Nicklas Bäcsktröm, Alzner), 55. Fehr (Laich), rozh. sam. nájazd Kuznecov - 8. Hamonic (Tavares, Bailey), 60. Strome (Lee, Tavares)

Jaroslav Halák ani Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) do zápasu nezasiahli.

Philadelphia - Nashville 3:2 po nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 9. Simmonds (Del Zotto, Coburn), 32. R. White (Umberger, B. Schenn), rozh. sam. nájazd Voráček - 19. C. Wilson, 41. C. Smith (Fisher, Cullen)

St. Louis - Pittsburgh 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 55. Jaškin (Lehterä, Tarasenko), 59. I. Cole (Jackman, Tarasenko) - 17. Comeau, 27. Hörnqvist (Crosby, Letang), 36. Comeau (Despres, Malkin), 53. B. Sutter (Comeau, Perron)

Arizona - Tampa Bay 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 15. Stone (Erat, Korpikoski), 52. Arcobello - 27. Palát (Callahan, Stralman), 35. Callahan (Barberio, Stralman), 44. Palát (Hedman), 60. Stamkos (V. Filppula, Garrison)