Slovan sa lúčil s KHL. Vyzeralo to ako finále

V poslednom zápase sezóny Slovan na Jokerit nestačil.
V poslednom zápase sezóny Slovan na Jokerit nestačil. (Autor: SITA)
SITA|24. feb 2015 o 14:26

Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v poslednom zápase základnej časti Jokeritu Helsinki 2:3 po predĺžení.

KHL - utorok:

Slovan - Jokerit Helsinki 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 49. L. Nagy (J. Brejčák), 52. Murley (L. Hudáček, Baranka) - 2. Sallinen (Peltola), 36. Gunderson (Sallinen, Aaltonen), 65. Korpikari (Omark)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Sergejev - Balodis, Birin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, Brejčák, Barker, Mihálik - Jeglič, Tičar, Nagy - Hudáček, Murley, Bartovič - Netík, Šťastný, Rehák

Jokerit: Helenius - Gunderson, Korpikari, Peltola, Väänänen, Todd, Ohtamaa - Huhtala, Kapanen, Hagman - Aaltonen, Wirtanen, Sallinen - Moses, Koukal, Omark - Pöysti, Hahl, Mäki

BRATISLAVA. Na štadióne bola atmosféra, akoby sa hralo finále play off. A nie posledný zápas základnej časti v zbabranej sezóne. A zrejme aj posledný v KHL vôbec.

Už v tretej minúte dostali hokejisti Slovana Bratislava od divákov potlesk postojačky, hoci v tej chvíli už s Jokeritom Helsinki prehrával 0:1. Domáci napokon súperovi podľahli 2:3 po predĺžení.

Bratislavský štadión bol opäť takmer vypredaný, v hľadisku bolo len zopár voľných miest. Tribúny sledovali boj Slovana, ktorý proti favoritovi znova nastúpil v oklieštenej zostave.

Po dvoch tretinách domáci prehrávali 0:2 a zdalo sa, že napriek snahe na body nedosiahnu.

Napriek únave sa však v záverečnej časti parádne zdvihli - najskôr predviedol Ladislav Nagy krásny blafák a potom v presilovke Matt Murley vyrovnal.

((foto))

Súboj rozhodol 28 sekúnd pred koncom predĺženia Korpikari.

„Škoda, chceli sme vyhrať pre fanúšikov, boli super celý rok, stáli pri nás,“ povzdychol si Nagy.

Hráči už hovorili o KHL v minulom čase. Nik neráta s tým, že súťaž sa v Bratislave bude hrať aj v nasledujúcej sezóne.

Naznačil to aj klub, na kocke nad ľadovou plochou sa viackrát v priebehu zápasu objavil odkaz pre fanúšikov: „Ďakujeme vám za nezabudnuteľné tri sezóny.“

Ani získaný bod nič nezmenil na tom, že Slovan skončil v tabuľke Západnej konferencie na poslednom mieste.

Takýto transparent vytiahli po zápase fanúšikovia Slovana. FOTO - TASR.

Hlasy:

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Skončili sme so cťou, chlapci odohrali dobrý duel. Slovan má neuveriteľne skvelých fanúšikov, ďakujem im za podporu. Bratislava je hokejové mesto. Ďakujem vedeniu, že mi dalo šancu tu pôsobiť. Mohli sme na tom byť lepšie, ale mali sme veľa problémov. Teraz je už koniec."

Erkka Westerlund (tréner Jokeritu): "Bol to dobrý a vyrovnaný hokejový duel vo vynikajúcej atmosfére. Verím, že Slovan zostane v KHL, je to jedno z najlepších miest v celej súťaži."

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Je dobré, že sme sa vrátili do duelu, no škoda posledného gólu. Všetci štyria sme pozerali na puk, traja zbytočne atakovali jedného hráča. Chceli sme ísť do nájazdov a vyhrať posledný zápas. Aspoň sme sa vrátili do stretnutia. Jokerit veľmi dobre bráni, bol to ťažký duel. Počuli sme o tom, že Slovan končí v KHL, je to veľká škoda. Na Slovensku nie sú peniaze. Mohlo to tu zostať, bolo by to dobré pre slovenský hokej. Fanúšikovia sú skvelí. Skončilo sa to tu a uvidíme, čo bude v nasledujúcej sezóne. Ďakujeme priaznivcom za celosezónnu podporu, boli vynikajúci. Som šťastný, že som tu mohol hrať. Je to veľká škoda, že Slovan končí v KHL, lebo je to hokej na úrovni. Teraz budem mať dva týždne voľno a potom začnem trénovať a pripravovať sa na MS, chcem zabojovať o miestenku. V poslednom súboji som dal gól, ale nevyhrali sme. Počas celej sezóny sme dostávali góly pred koncom zápasov, rovnako aj dnes. Aspoň sme zabojovali a dosiahli remízu. Záverečnú domácu sériu sme nehrali zle. Teraz si musíme oddýchnuť, pretože posledný mesiac sme hrali na tri päťky a na fyzičku to bolo náročné."

Online prenos

Predĺženie

65. min - Už to vyzeralo, že o víťazovi zápasu budú musieť rozhodnúť samostatné nájazdy, keď sa Oskari Korpikari dostal k puku medzi kruhmi a prepálil Backlunda. Jokerit vyhral 3:2 po predĺžení.

61. min - Predĺženie sa začalo.

III. tretina

60. min - Tretia tretina sa skončila. Bude sa predlžovať.

52. min - A je vyrovnané! Slovan sa v tretej tretine nevzdal, Hudáček našiel výbornou prihrávkou pred bránou Murleyho a ten vyrovnáva na 2:2!

49. min - Slovan strieľa kontaktný gól a vracia sa do zápasu. Ladislav Nagy sa výborne natlačil pred bránu, spravil kľučku do pravej strany a zasunul puk za Heleniusa.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

36. min - Slovan inkasuje druhý gól. Ryan Gunderson sa dostal k puku medzi kruhmi a strelou zápästím nedal Backlundovi šancu.

31. min - Obrovské šance na jednej i druhej strane. Najskôr potvrdil svoje korčuliarske zručnosti Bartovič, prenikol pomedzi dvoch hráčov súpera a rútil sa sám na Heleniusa, ale jeho kľučka mu príliš nevyšla. Hneď z protiútoku sa dostal do úniku aj Aaltonen, ani on však neuspel.

26. min - Slovan sa musel brániť oslabeniu po vylúčení Brejčáka, súpera však do výraznejšej príležitosti nepustil. Skóre sa nemení.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

18. min - Bartovič tvrdo strieľal z ľavého kruhu a Helenius mal veľké problémy. Puk mu prepadol cez lapačku, ale skončil tesne vedľa ľavej žrde jeho brány.

16. min - Prvá tretina s výnimkou úvodného gólu neponúka príliš atraktívny hokej. Diváci na štadióne v Bratislave vidia minimum šancí, brankári veľa práce nemajú. Je vidieť, že mužstvám už prakticky o nič nejde. Slovan skončí vo svojej konferencii posledný, Jokerit má už dávno zabezpečnú účasť v playoff.

10. min - Po góle hostí tempo hry upadlo. Hrá sa bez výraznejších príležitostí. Na strelecké pokusy v prvých desiatich minútach vedie fínsky tím 2-4.

2. min - Slovanu úvod zápasu vôbec nevychádza. Už po 67 sekundách hry otvára skóre stretnutia Jere Sallinen, ktorý puk trafil z pravého kruhu ideálne do ľavého horného rohu Backlundovej brány.

1. min - Zápas sa začal.