Porto aj Barcelona vyhrali 3:1. Suárez zosmiešnil Luiza. Dvakrát

Domáce Porto pripravilo hosťom z Mníchova nepríjemnú lekciu.
Domáce Porto pripravilo hosťom z Mníchova nepríjemnú lekciu. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál, TASR|15. apr 2015 o 20:45

Po včerajších úvodných dvoch zápasoch pokračoval štvrťfinálový program futbalovej Ligy majstrov zvyšnými dvoma duelmi. V oboch prípadoch bol papierovým favoritom hosťujúci tím, čo však v praxi platilo len spolovice.

FC Porto - Bayern Mníchov 3:1 (2:1)

Góly: 3. a 10. Quaresma (prvý z 11 m), 65. Martinez - 28. Alcantara

ŽK: Casemiro, Alex Sandro, Danilo - Neuer, Bernat, Lahm, Rode

rozhodovali: Carballo (Šp.)

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro - Herrera, Casemiro, O. Torres (75. Neves) - Quaresma (84. Evandro), Martinez, Brahimi (80. Hernani)

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Bernat - Lahm, Xabi Alonso (74. Badstuber), Thiago Alcantara - Müller, Lewandowski, Götze (56. Rode)

PORTO. V Porte nemecký majster zaspal úvod a tvrdo pykal. V 2. minúte Neuer fauloval Martineza a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Quaresma. Potom síce mohli hostia vyrovnať po hlavičke Lewandowskeho, ale lopta išla tesne nad.

V 10. minúte Dante urobil obrovskú chybu v strede obrany, loptu mu zobral disponovaný Quaresma a zoči-voči nedal Neuerovi najmenšiu šancu. Až po dvoch fackách sa Bayern, ktorému chýbali Arjen Robben, Franck Ribery, David Alaba i Bastian Schweinsteiger, prebral.

Uchopil opraty a v 28. minúte znížil Alcantara, na ktorého obrancovia zabudli pri centri Boatenga. Tretí gól "drakov" mohol pridať Alex Sandro v 34. minúte, no Neuer bol pripravený.

Nemecký majster sveta podržal skvelým zákrokom spoluhráčov aj v 57. minúte, keď reflexívne vyrazil strelu Casemira zo šiestich metrov na roh.

No v 65. minúte už bol aj on bezmocný, keď Boateng neodhlavičkoval vysoký center, ten prebral do šprintu Martinez, urobil kľučku aj Neuerovi a nezadržateľne zvýšil na konečných 3:1. Porto v tomto ročníku LM ešte neprehralo a do odvety má tromfy vo svojich rukách.

P.S.G. - FC Barcelona 1:3 (0:1)

Góly: 82. Mathieu (vlastný) - 67. a 79. L. Suárez, 18. Neymar

ŽK: 37. Cabaye - 32. Piqué, 54. Messi, rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.)

PSG: Sirigu - van der Wiel, Thiago Silva (21. David Luiz), Marquinhos, Maxwell - Rabiot (65. Lucas) , Cabaye, Matuidi - Lavezzi, Cavani, Pastore

Barcelona: Ter Stegen - Montoya (80. Adriano), Pique, Mascherano, Jordi Alba - Rakitič (74. Mathieu), Busquets, Iniesta (53. Xavi) - Messi, Suarez, Neymar

BRATISLAVA. Loptu si schoval pod dres, prst si dal do úst. Neymar da Silva Junior takto oslavoval gól. Asistoval mu Lionel Messi. V prvom štvrťfinále Ligy majstrov triumfovala Barcelona na pôde Parížanov 3:1.

Domáci nastúpili bez viacerých kľúčových hráčov vrátane najlepšieho strelca Zlatana Ibrahimoviča či stredopoliara Thiaga Mottu. V prvom polčase sa navyše zranil kapitán, šéf obrany Thiago Silva a nahradil ho nie celkom doliečený ďalší Brazílčan David Luiz.

A bolo to cítiť. Druhý gól pridal po senzačnej individuálnej akcii Luis Suárez. Uruguajčan najprv nasadil loptu pomedzi nohy Luiza a v neľahkej situácii zvládol súboj aj s ďalšími dvoma obrancami. Spravil to fantasticky.

A Suárez sa zaskvel gólom aj druhýkrát, keď opäť zahanbil Luiza – znova mu nasadil loptu pomedzi nohu a nádhernou strelou obstrelil brankára. Suárez dal v tejto sezóne Ligy majstrov už sedem gólov.

V závere si dal vlastný gól Barcelony Jérémy Mathieu, ktorý krátko predtým naskočil do hry ako náhradník. Bol to jeho prvý dotyk s loptou. Dve najdrahšie posily v dejinách Barcelony Neymar a Suárez tak splácajú investície. Barcelona vyhrala na pôde Saint Germain prvýkrát.

Úvodný gól strelil Neymar

Domov»Futbal»Liga majstrov»Porto aj Barcelona vyhrali 3:1. Suárez zosmiešnil Luiza. Dvakrát