Peter Velits je v kádri BMC na Vueltu, lídrom tímu bude van Garderen

Hneď pri svojej premiére obsadil Peter Velits skvelé 2. miesto. Ako sa mu bude dariť tento rok? (Autor: TASR)
TASR|29. júl 2015 o 17:23

Skúsený slovenský cyklista sa na Vuelte predstaví po piatich rokoch.

PARÍŽ. Slovenský cyklista Peter Velits sa predstaví na tohtoročnej Vuelte. Lídrom jeho tímu BMC Racing bude Američan Tejay van Garderen.

Pre tridsaťročného všestranného pretekára to bude druhá účasť na prestížnych pretekoch v Španielsku. Tú prvú v roku 2010 dokázal pretaviť na vynikajúce druhé miesto v celkovom poradí, čo je jeden z najväčších úspechov slovenskej cyklistiky.

Velits vynechal tohtoročnú Tour de France pre operáciu artérie v ľavej nohe, ktorú absolvoval začiatkom apríla v Londýne.

Po následnej rekonvalescencii sa do pelotónu vrátil na pretekoch Okolo Rakúska, na ktorých si otestoval svoj stav a v celkovej klasifikácii skončil na 74. mieste. Tento týždeň absolvoval preteky Okolo Valónska, ktoré sa skončili v stredu záverečnou piatou etapou.

Trojnásobný majster sveta v tímovej časovke by sa mal ešte pred Vueltou predstaviť na pretekoch Okolo Poľska. Tie sú na programe od 2. do 8. augusta.

Van Garderen bol lídrom stajne BMC na uplynulej Tour de France, no v 17. etape musel pre chorobu odstúpiť. Figuroval pritom na treťom mieste celkového poradia.

Na Vuelte sa predstavil naposledy v sezóne 2010 a tento rok by mal patriť medzi veľkých favoritov na celkové poradie.

"Po chorobe a odstúpení z Tour sme mali možnosť prehodnotiť, čo bude pre Tejaya najlepšie a podporujeme jeho rozhodnutie štartovať na Vuelte," povedal prezident a generálny manažér tímu Jim Ochowicz.

"Po tom, čo sa stalo na Tour, som sa rozhodol takto. Je to skvelá výzva," dodal van Garderen.

Podporovať ho bude olympijský šampión z Pekingu Samuel Sanchez zo Španielska, ktorý skončil 12. na Tour.

Okrem neho, van Garderena a Velitsa sú v deväťčlennom tíme aj Kolumbijčan Darwin Atapuma, Nemec Marcus Burghardt, Talian Alessandro De Marchi, Luxemburčan Jempy Drucker, Francúz Amaël Moinard a Američan Joey Rosskopf.

Domov»Cyklistika»Peter Velits je v kádri BMC na Vueltu, lídrom tímu bude van Garderen